ВИДЕО: Шпанците знаеја како од 11 метри – Ние НЕ!

Младата репрезентација на Македонија заслужи бод од пресметката со големата Шпанија во петтиот натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020.

Но, по крајни мирните почетни 80 минути, во финишот надежите не знаеја како да го зачуваат или стигнат до нерешениот резултат. Главниот судија во последните десет минути досуди два пенали, на двете страни.

Во 83. минута Шпанците преку Хуго Дуро знаеја како да реализираат…

А, во 87. минута Македонија не успеа да израмни. Димитар Митровски не го реализираше ударот од белата точка.

Се вчитува...