Видео: Уживајте во десетте мајстории на Димитријевиќ во Ендеса-лигата

Ненад Димитријевиќ имаше одлична сезона во дресот на Хувентуд, прикажувајќи бројни беспрекорни настапи, како во Ендеса-лигата, така и во Еврокупот.

Шпанскиот прволигаш објави видео од десетте најдобри потези на Македонецот во изминатата сезона, со порака… Земете мезе и уживајте… НајТОП потезите на Димитријевиќ во сезоната 2020/21.

Договорот на македонскиот плејмејкер со Хувентуд истекува на крајот од сезонава, по што Димитријевиќ кариерата ќе ја продолжи во редовите

Се вчитува...