ВИДЕО: Вардар знае како – Аврамовски и Али Адем за триумф и над Борец

Вардар ја продолжува позитивната низа во домашниот шампионат со победа од 2-0 против Борец во 11. коло.

Уште во 3. минута црвено-црните дојдоа до водство со голот на Даниел Аврамовски кој шутираше од 18 метри, а топката зафајќи противнички дефанзивец отседна во голот на велешани…

Борец не искористи бројни шанси во второто полувреме за израмнување, па во една таква ситуација во 71. минута следеше казната на спротивната страна. Али Адем го постигна првиот свој гол сезонава за Вардар за конечни 2-0…

Се вчитува...