Во Астон Вила со шампањско се славеше поразот на Тотенхем и пласманот во ЛШ (ВИДЕО)

Покрај Манчестер Сити, на вчерашниот пораз на Тотенхем во Премиерлигата се радуваше и Астон Вила. Тимот од Бирмингем ќе игра следната сезона во Лигата на шампионите, откако и дефинитивно го обезбеди четвртото место на табелата.

Па така фудбалерите и стручниот штаб вчера беа собрани на прослава и избор на најдобрите, а тоа беше искористено и во живо да се гледа дуелот во Лондон, по што следуваше големо славје.

Во главна улога кој друг ако не голманот Мартинез, кој во таа чест отвори шампањско за да се прослави овој голем успех на тимот од Бирмингем.

Се вчитува...