Вотфорд поставува нови граници – 16 променети тренери за 10 години (ФОТО)

Првиот отказ во новата сезона во Премиерлигата му припадна на Ксиско Муњоз, доскорешниот тренер на Вотфорд кој седна на клупата на „стршлените“ пред 10 месеци, успеа да го внесе тимот во елитата на англискиот фудбал, но по лошиот старт на сезоната заработи експресен отказ.

Интересно е тоа што со овој потег продолжува нестрпливоста на газдите на клубот кои во последните десет години сменија дури 16 тренери!

Како наследник на Шпанецот се јавува Клаудио Раниери, но ќе биде интересно да видиме дали италијанскиот стратег ќе го прифати предизвикот со оглед на нестрпливите газди.

Се вчитува...