Втор гол на Мирко Ивановски против Истра

Мирко Ивановски игра во одлична форма во дресот на Хајдук. На двата последни меча тој е стрелец на три гола. Вечерва против Истра постигна и втор погодок во 65.минута, за конечен триумф на сплитските „били“ од 2-4…

Се вчитува...