ВТОРА ЛИГА: Гостивар со „петарда“ ја испрати Слога Виница, Беса со тројка за Беласица

Во првите два натпревари од 21. коло во Втората македонска фудбалска лига убедливи победи на Гостивар и на Беса.

Гостивар без никаков проблем со 5-0 славеше против Слога Виница. Беса, пак, на домашен терен триумфираше со 3-0 против екипата на Беласица.

Останатите натпревари од ова коло се на програмата утре од 15 часот.

Се вчитува...