ВТОРА ЛИГА – ИСТОК: Брегалница и Тиквеш со победи ја продолжуваат битката за врвот

Брегалница и Тиквеш ја продолжуваат активно трката за првата позиција во Втората лига – Исток откако славеа на домашен терен и во 12-та рунда натпревари во шампионатот.

Брегалница го задржа врвот на табелата триумфирајќи во дербито на колото против Кожуф со 3-0. Кудијан беше стрелец на првиот гол за „сините“ во 22. минута, погоди и во 43.минута а конечните 3-0 ги постави Кудев во 45. минута.

Тиквеш, пак, победи со 3-1 против Осогово.

Фудбалерите на Кит Го славеа убедливо со 3-0 против Росоман, за враќање на победите по претходниот пораз од Осогово.

ВТОРА ЛИГА – ИСТОК (12. КОЛО)

Кит Го – Росоман 3-0

Брегалница – Кожуф 3-0

Победа – Каменица Саса 1-2

Слога – Плачковица 0-0

Тиквеш – Осогово 3-1

Се вчитува...