ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Скопје до нова победа, Охрид ја торпедираше Дрита

Фудбалерите на Скопје продолжуваат со победите, триумфирајќи во 12.коло со 0-1 на гостувањето против Кадино.

Гостивар, пак, ремизираше, а најубедливата победа ја запиша Охрид кој со 5-0 ја торпедираше Дрита.

ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД (12. коло)

Кораби – Гостивар 1-1

Тетекс – Велешта 2-3

Охрид – Дрита 5-0

Кадино – Скопје 0-1

Вардар Форино – Велазерими (не се одигра Вардар Форино се откажува од Лигата)

Се вчитува...