Втора победа во еден ден за РК Вардар – Декласиран домаќинот Леотар

Eвропскиот ракометен шампион Вардар ја забележа и втората победа на турнирот во Требиње, откако вечерва беше подобар од домаќинот Леотар со 38-18.

„Црвено-црните“ покажаа сила и на вториот денешен натпревар декласирајќи го домаќинот на турнирот, со што обезбедија пласман во финалето на подготвителниот турнир.

Претходно денеска, Вардарци беа подобри и од Борац Бања Лука со 34-30.

Се вчитува...