Заборавете на смешните статуи, портретот на Волкан Демирел е „кикс“ на годината! (фото)

Добро се познати катастрофалните обиди да се направат статуи и бисти за некои светски фудбалери во изминатата година, но веќе го имаме победникот за 2018 година во „промашени“ уметнички дела.

Портретот на голманот на Фенербахче, Волкан Демирел и дефинитивно е најлошото нешто што ќе го видите, а самиот фудбалер дури се осмели да си направи „селфи“ со портретот за социјалните мрежи.

Се вчитува...