Заврши годината за Навас

Фудбалерот на Севилја, Хесус Навас ќе паузира до крајот на годината поради повреда. Навас заработи повреда на дуелот со Лил во Лигата на шампионите, по што беше заменет. Ќе биде надвор од терените два месеци.

Тоа ќе биде голем прболем за Севиља со оглед дека ќе го нема капитенот во клучните натпревари од Лигата на шампионите.

Навас се врати во Севиља во 2017 година од Манчестер Сити.

Се вчитува...