Златната топка му носи уште една сезона на Модриќ во Реал Мадрид

Лука Модриќ ќе потпише продолжување на догворот со Реал Мадрид за уште една сезона. Ова произлегува од клаузулата во актуелниот договор според која освјувањето на Златната топка автоматски носи дополнителна сезона во клубот.

Според шпанските медиуми, договрот ќе биде потпишан во следните денови, а официјализаирањето наводно го одложил резултатски лошата сезона на Реалм мадрид. Модриќ ќе биде вториот по Тон крос чиј допговор ќе биде продолжен.

Извесно е дека Герет Бејл ќе го напушти Мадрид, а клубот во меѓувреме преговара со Еден Хазар и со Челси.

Се вчитува...