Зовреа страстите и на теренот: Недановски и Ојлески во клинч, судиите спречија поголем инцидент (ВИДЕО)

Вардар има голема предност против Еурофарм Пелистер во второто полувреме. Иако досега немаше никакви инциденти на теренот и натпреварот помина во фер и мирна атмосфера, сепак големото значење се почувствува и на теренот.

По еден дуел во „клинч“ влегоа тренерот на Вардар, Владо Недановски и крилото на гостинскиот тим Гоце Ојлески.

 

Се вчитува...