Ѕвездата на Мајами во соблекувалната чува слика од младиот српски талент

Џими Батлер и Никола Јовиќ, многупати покажаа дека имаат посебен однос во Мајами Хит.

Тоа го потврдуваат најновите снимки од соблекувалната, додека Батлер даваше изјава по натпреварот.

Имено, во неговото катче има посебно место за слика на српскиот кошаркар, од периодот кога настапуваше за Мега.

Тоа го забележаа американските новинари на „ESPN“, а како и зошто стигнала таа фотографија се уште немаат откриено двајцата кошаркари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NBA on ESPN (@nbaonespn)

Се вчитува...