Одредени точниот датум и сатница за новото „Ел Класико“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Одредени точниот датум и сатница за новото „Ел Класико“

Одредени точниот датум и сатница за новото „Ел Класико“

Шпанската Фудбалска Федерација денеска и официјално го објави терминот за одигрување на најновото „Ел Класико“, пресметката меѓу Реал Мадрид и Барселона што ќе се игра во рамките од 33. коло во Примера дивизион.

23 април е датумот на кој двата голами ривали ќе ги одмерат силите на „Сантијаго Бернабеу“, меч што според сите прогнози ќе го реши и прашањето на новиот шампион на Шпанија. Во игра беа неколку термини, но на крајот беше решено „Ел Класико“ да се игра во вечерен термин, со почеток во 20.45 часот.

Само за потетување, Реал Мадрид моментно е првопласиран со два бода предноста во однос на Барселона, но и меч помалку од каталонскиот гигант (оној одложениот што треба да го одигра на гостувањето против Селта).

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.