Победничко ’селфи’ за Пелистер од Могила - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Победничко ’селфи’ за Пелистер од Могила

Победничко ’селфи’ за Пелистер од Могила

На Могила гостите тешко освојуваат бодови, но тоа им успеа на фудбалерите на Пелистер, кои славеа во пелагониското дерби против вечниот ривал Победа. Триумфот од 1-2 на крајот беше овековечен и со победничко ’селфи’ од соблекувалната. „Пелистерци“ покажаа дека и оваа сезона ќе играат видна улога во шампионатот и на стартот прокнижија три бода.

Иве Трифуновски го постигна првиот погодок за Пелистер на дуелот на Могила, а Бразилецот Лукас во 70.минута ја донесе победата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.