Пролет на подготовки во Маврово, потоа на турнир во Прилеп - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20
Коментари
18/09/2017 13:09

Пролет на подготовки во Маврово, потоа на турнир во Прилеп

Пролет на подготовки во Маврово, потоа на турнир во Прилеп

Ракометарите на Пролет интензивно работат во Маврово, се со цел максимално подготвени да го дочекаат стартот на оваа сезона. Тренерот Илија Темелковски по одличните резултати како селектор на младинската репрезентација се врати на својот клупски ангажман, водејќи го тимот што во текот на летово се засили со тројца нови ракометари, Трајковски, Гроздановски и Јовчевски.

„Задоволни сме од условите за работа во Маврово. Тренираме според планот, новите играчи експресно се адаптираа, а во исчекување сме на уште едно до две засилувања со кои би го заокружиле играчкиот кадар“ – истакнуваат од РК Пролет.

Скопскиот клуб по враќањето во Скопје ќе учествува и на меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ во Прилеп, каде ќе одигра контролни средби со домаќинот Прилеп, потоа со Борец Велес и со Пелистер.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.