Трофејот од Суперкупот на Европа пристигна во Скопје (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Трофејот од Суперкупот на Европа пристигна во Скопје (ФОТО)

Трофејот од Суперкупот на Европа пристигна во Скопје (ФОТО)

Трофејот за Суперкупот на Европа пристигна во Скопје, а сите љубители на фудбалот ќе имаат можност да го споделат задоволството за фотографија со овој вреден пехар. На 8. август 2017 година, Скопје ќе биде домаќин на грандиозниот фудбалски настан, Суперкупот на Европа, кога на нашата „Телеком Арена“ силите ќе го одмерат годинашниот победник во Лигата на шампионите и победникот во Лигата на Европа.

„Младите и возрасните ѓраѓани на нашата држава ќе имаат можност да уживаат во уникатна авантура – „сите Македонци да бидат дел од срцето на настанот“ преку изложувањето на УЕФА Суперкуп – трофејот“, вели Илчо Ѓорѓиоски, претседател на Фудбалската федерација на Македонија, за официјалниот сајт.

superkup trofej 2

Премиерно, УЕФА Суперкуп трофејот ќе биде претставен на Грасрут настанот во организација на ФФМ, односно почетокот на пролетната полусезона во Детската ФФМ лига.

В сабота, на 18. март 2017 од 09 до 18 часот сите фудбалски вљубеници имаат покана да дојдат на платото пред „Куќа на фудбалот“. Трофејот ќе биде изложен на специјално брендирана поставка, а ангажиран е официјален фотограф за фотографирање на присутните љубители на фудбалот, децата и екипите учесници во Детската лига на ФФМ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.