Панче Стојанов го предводи хитот на сезоната: Академија Пандев секогаш ќе игра за гол повеќе... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Панче Стојанов го предводи хитот на сезоната: Академија Пандев секогаш ќе игра за гол повеќе…

Панче Стојанов го предводи хитот на сезоната: Академија Пандев секогаш ќе игра за гол повеќе…

Новиот прволигаш Академија Пандев дефинитивно е најпријатното изненадување на стартот од новата сезона во Првата лига. По седум кола, тимот што го предводи Панче Стојанов освои 14 бода, се наоѓа на второто место на табелата веднаш зад Шкендија, а вчера го совлада Работнички на арената „Филип Втори“ со 1-2. Тој е презадоволен од успешниот почеток на прволигашката мисија.

„Пресреќни сме со триумфот против Работнички. Тоа беше наше прво појавување на арената „Филип Втори“, и славевме триумф на најголемиот стадион во Македонија. Се надевам дека и понатаму ќе бележиме успеси. Нашето мото е да се игра за гол повеќе, и во таков стил настапивме и против Работнички. Имавме неколку шанси, искористивме две и мислам дека заслужено ги освоивме бодовите. Морам да напоменам дека не служеше и среќата, затоа што Работнички не реализира пенал, имаше и стативи, но на крајот ние се радувавме. За нас секој натпревар во Првата лига е посебно доживување и нова мисија и ќе се трудиме да уживаме“, изјави Панче Стојанов, тренерот на Академија Пандев.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.