Пјаниќ го пропушта дуелот против Лацио - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Пјаниќ го пропушта дуелот против Лацио

Пјаниќ го пропушта дуелот против Лацио

Италијанскиот првак Јувентус нема да може да смета на услугите на босанскиот интернационалец Миралем Пјаниќ ниту на саботниот меч против Лацио во Серија А. Тој се повреди на натпреварот против Олимпијакос во Лигата на шампионите, а се уште не е доволно опоравен за да се појави на теренот на претстојниот меч со „лацијалите“. Неговото враќање се очекува на дуелот против Спортинг Лисабон во Лигата на шампионите.

Пјаниќ го пропушти натпреварот со Аталанта, не играше ниту за репрезентацијата на БиХ на квалификациските мечеви против Белгија и Естонија, а лекарскиот тим го соверуваше да го прескокне и Лацио.

Јувентус ќе биде значително ослабен, ако се знае дека нема да настапат и Манџукиќ, Барѕалји, Хаведес, Де Шилјо и Пјаца. Грижите на тренерот Масимилијано Алегри барем малку се намалени со најавите за камбек на Сами Кедира и на Клаудио Маркисио.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.