Серена Вилијамс е бремена - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
20/08/2017 18:54
Кошарка
20/08/2017 14:14
Кошарка
19/08/2017 23:06
Кошарка
19/08/2017 22:06

Серена Вилијамс е бремена

Серена Вилијамс е бремена

Американската тенисерка Серена Вилијамс, која во својата кариера освои 23 гранслем трофеи, објави дека е во блажена состојба. Таа е во 20. седмица од својата бременост, а денеска тоа за првпат го сподели со своите фанови. Серена не игра тенис од јануари, кога ја освои титулата на Австралија опен, победувајќи ја во финалето својата сестра Венус со 6-4, 6-4, а во јавноста беше обелоденето дека паузира поради повреда на коленото.

Сепак, вистината е сосема поинаква, Серена Вилијамс го очекува своето прво дете со свршеникот Алексис Оханиан, еден од основачите на „Редит“. Со оглед дека Серена Вилијамс во септември ќе наполни 36 години, таа можеби и комплетно ќе се повлече од активното играње тенис и ќе ја заврши кариерата, посветувајќи се на мајчинството.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.