Дон Диего знаеше и да запее – „Роден сум во фавела, тоа беше божја волја“ (ВИДЕО)

Светот е во тага по информацијата за смртта на најголемиот фудбалер на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Марадона кој пленеше со својата појава беше многу повеќе од само фудбалер. Емир Кустурица сними документарец посветен за „аргентинскиот бог“ во кој токму Марадона се одлучи и да запее.

Се вчитува...