Mozzart дава најголеми квоти на свет: Арсенал 1,62, Фенербахче 1,75 и ЦСКА Москва 1,75!

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти.

Денес се во прв план првите 1/4-финални натпревари од Лигата на Европа. а букмејкерите на Mozzart повторно беа со широки раце. Во понудата се три квоти, најголеми на свет. Проверете! Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти.

Одиграјте го вашиот тикет веднаш, а мотив плус е нивната голема наградна игра ПОГОДИ ГО НАЈДОЛГИОТ ТИКЕТ, во која најдобриот добива автомобил BMW 520d.

Арсенал – Славија Прага (четврток, 21.00), кец 1,62

Шампионот на Чешка е специјалист за елиминирање на екипи од Островот. Во 1/16-финалето беше подобра од Лестер, а во 1/8-финалето од шкотскиот шампион Глазгов Ренџерс. Сега Славија ја очекува најтешката задача, Арсенал, еден од фаворитите за освојување на трофејот во второто по ранг европско натпреварување.  „Топџиите“ не можат до Лигата на Шампиони преку Премиер Лигата, па Лигата на Европа им е единствен спас. Лондонскиот клуб ќе игра без дефанзивците бразилецот Давид Луиз и шкотот Киран Тирни. Арсенал во претходните рунди ги исфрли Бенфика и Олимпијакос. Чесите се жилав ривал, но четата на Микел Артета има улога на фаворит во овој двомеч.

Малатија – Фенербахче (четврток, 18.00), двојка 1,75

Фенербахче живна со новиот тренер Емре Белозоглу. Совладан е Денизли во понеделникот со 1:0 и со тоа е продолжена потерата по лидерот во најсилниот турски шампионат, Бешикташ. Иако зимоска дојде големо име, Месут Озил, некогашниот германски репрезентативец, „сино-жолтите“ покажуваат скромни игри во 2021 година. Малатија е во очајна форма, без победа се веќе 11 кола, па ова е шанса за најпопуларниот турски клуб да фати приклучок со градскиот ривал. Во првиот меч во Истанбул кон крајот на минатата година, Малатија го прегази Фенербахче со 3:0. Турскиот гигант тешко стига до бодови во Малатија. На претходните два дуела во овој град во првенството освои само еден бод, а не постигна гол.

Арсенал Тула – ЦСКА (четврток, 18.30), двојка 1,75

„Армејците“ се мачат оваа пролет, па на крајот на минатиот месец дојде до смена на клупата. Белорускиот стручњак Виктор Гончаренко го напушти кормилото, а на негово место е доведен хрватот Ивица Олиќ, некогашниот напаѓач на ЦСКА Моксва. На дебито на новиот тренер тешко е победен „фенерџијата“ Тамбов во гости со 2:1. Зенит е недофатлив во шампионатот, а шанса за трофеј на московјаните е Купот на Русија. Ривал во 1/4-финалето е Арсенал кој се бори за опстанок во првенството. Пред нешто помалку од еден месец го победи големиот ривал во Тула со 2:1. Во првиот дел од сезоната, „армејците“ славеа во Москва со 5:1.

 Уживајте во фантастичните натпревари и заработете во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

Се вчитува...